Kontakta oss

 

rian@falkenberg.se

0346 – 88 61 25 


medarbetare

 
Alexandra Serra (tjänstledig t.o.m. 2024-12-31)

Konstintendent
alexandra.serra@falkenberg.se


Anna-Katharina Detert

Museilärare
anna-katharina.detert@falkenberg.se

 
Fann Xu (föräldraledig)

Vik. projektkoordinator
fann.xu@falkenberg.se


Helena Hertov

Designcurator
helena.nilsson-hertov@falkenberg.se

 
Jessica Hietasaari-Andersson

Samlingsintendent
Jessica.Hietasaari-Andersson@falkenberg.se


Joel Andersson

Museitekniker
joel.andersson@falkenberg.se

 
Karina Sandberg

Kommunikatör/receptionist
karina.sandberg@falkenberg.se


Love Jönsson

Museichef
love.jonsson@falkenberg.se


Malin Henningsson

Projektkoordinator 
malin.henningsson@falkenberg.se


Patrik Hallberg

Media-/datortekniker/bilddatabasansvarig
patrik.hallberg@falkenberg.se

 
Sofi Liljedahl

Konstassistent
sofi.liljedahl@falkenberg.se

 
Tina Önnerth
Museiassistent
tina.kasperssononnerth@falkenberg.se

 

Nyhetsbrev


Här kan du prenumerera på vårt nyhetsbrev. 3-4 gånger/år får du uppdateringar om vår verksamheten och det vi erbjuder.

Namn
E-post
Lämna följande fält tomt